Rodzinny Ogród Działkowy
"Stare Stawy"
ul. Przy Potoku 11
skr. pocztowa 30
32-600 Oświęcim
 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tel. 517 863 390

  • UWAGA

    Informujemy,że Brama „A” w ROD oraz furtka przy bramie zostają zamknięte od08.11.2022 do odwołania. Parking przy bramie oraz śmietnik będą nieczynne. Wjazd na teren ROD odbywać się będzie tylko bramą „B”, od ul. Ogródkowej. Ruch pieszy do sektora A możliwy będzie tylko furtkami od strony parkingu przy odpadach zielonych.    Ze względów bezpieczeństwa, na czas budowy odcinka drogi S1 prosimy o unikanie poruszania się pieszego, rowerowego czy samochodowego po terenie budowy.

    Czytaj więcej...

245410
Dziś
Wczoraj
Tydzień
Last Week
Miesiąc
Last Month
Wszystkie
324
276
1023
243212
4988
10913
245410

Your IP: 34.239.151.124
2024-06-20 21:43
Współpracują z nami
: P.H.U. Mediator Oświęcim ---- Zakład Usług Komunalnych w Oświęcimiu ----- Starostwo Powiatu Oświęcimskiego ----- Urząd Miasta Oświęcimia ---- Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych "Kubiczek" Pisarzowice --

Sezon 2021 już tuż, tuż

 

        Zakończyły się siarczyste mrozy zimowe, powoli uśmiecha się do nas wiosna. Temperatury są bynajmniej nie zimowe, niektóre rośliny kolejny raz obudzą się zbyt szybko. Wszyscy także z utęsknieniem spoglądamy w stronę naszych działek. Powoli więc, aczkolwiek z radością rozpoczynamy sezon w naszym ROD. Powoli, bowiem dyżur biura i kasy w marcu będzie tylko jeden, w kwietniu jednak praca rozpocznie się pełna parą. Poprzedni rok oduczył nas długoterminowego planowania. Pandemia, na różne sposoby ale wszystkim dała się we znaki, czekanie na szczepienia się przedłuża, jednak terminy działkowe, podyktowane porami roku, pozostają bez zmian. Zaczynamy od 17 kwietnia 2021 roku, pierwszy z cotygodniowych dyżurów zarządu i kasy ogrodowej. Także od 17 kwietnia, w sobotę rozpoczynamy zbieranie corocznych opłat za użytkowaną działkę. Tradycją ubiegłego roku, niestety także ze względu na obecną sytuację związaną z COVID 19 terminy organizacji ewentualnych Walnych Zebrań zostały uchwałą OZM w Krakowie przeniesione do końca sierpnia 2021 roku. Nikt z nas nie wie jak będzie wyglądała sytuacja związana z obostrzeniami rządowymi w związku z rozwojem zarażeń wirusem Sars Cov 2 czy też jego mutacjami. Ustalamy więc, zgodnie z możliwościami jakie daje nam wspomniana uchwała, że Walne Zebranie w 2021 roku się nie odbędzie na pewno do czerwca 2021 roku. Tym samym opłaty działkowe, zbieramy na poziomie zeszłego roku. Podzielona w ubiegłym roku na dwie raty opłata będzie płatna jednorazowo. O dalszych decyzjach, wiążących się z funkcjonowaniem naszego ROD poinformujemy w ogłoszeniach w późniejszym terminie.

        Takie ustalenia nie wykluczają opłat ratalnych, jak zawsze przychylamy się wnioskom działkowców. Jeden tylko warunek i prośba, uzgodnienie rat w biurze ROD oraz z Panią Kasjerką, która podzieli składkę zgodnie ze składową opłaty, jest konieczne. Ustalona wcześniej, uzgodniona w biurze ROD płatność ratalna nie będzie obciążana naliczaniem odsetek za zwłokę. Opłaty będzie można realizować jak zawsze on-line oraz w kasie ROD także korzystając z płatności bezgotówkowych do 30 czerwca 2021 roku.
Podsumowując, w 2021 roku obowiązuje składka ubiegłoroczna, . Całość kwoty będzie, umieszczona w kalkulatorze opłat na stronie internetowej Ogrodu od 10 kwietnia 2021 roku. O ewentualnych zmianach, organizacji Walnego Zebrania czy zmianie składek będziemy informować na bieżąco.

    Korzystając z okazji, w związku z wieloma pytaniami działkowców informujemy, że podana w kalkulatorze opłat, znajdującym się na naszej stronie internetowej, wysokość składek czy też podsumowująca kwota przedstawiająca całość opłaty służą li tylko do wglądu. Zadaniem kalkulatora opłat za działkę było i jest pokazanie kwoty. Wartość ta jednak nie znika z kalkulatora po dokonaniu płatności, na razie takie wyczyny nie są możliwe do wykonania ze względów technicznych.

      Na razie, także cena kilowatogodziny pozostaje bez zmian. Pomimo podwyżek cen energii nasza stawka w PGE pozostała bez zmian. Za wyjątkiem przykrego incydentu w 2020 roku, gdzie otrzymaliśmy omyłkowo fakturę z Tauron Dystrybucja, ceny nie wzrosły drastycznie. Sytuacja, po której podniosła się cena 1 kwh o prawie 100 procent została wyjaśniona, faktura odesłana. Odetchnęliśmy z ulgą, niestety powstało z tego tytułu ogromne zamieszanie, za które przepraszamy.

     Na potrzeby tego tekstu, pozostawimy opłaty i Walne Zebranie. Poświęcimy im znowu kilka słów następnym razem. Teraz parę zdań o tym co chcemy zrobić w ROD. I tu na plan pierwszy wysuwają się kolejne etapy budowy kraników z wodą pitną. W tym roku przebudujemy odcinek od skrzyżowania przy wiatce śmietnikowej aż do rowu południowego. Przy realizacji przekopywania orurowania wodnego w rowach umieścimy kolejne metry kabla światłowodowego, na potrzeby monitoringu ogrodowego. Bardzo ważnym zadaniem tegorocznym będzie usuniecie złogów odpadów zielonych, na miarę możliwości, wszystkich. Podczas realizacji działań porządkowych rozpoczniemy akcję segregacji. Koszty wywozu
i składowania śmieci są wysokie, jednak sytuacja jest do opanowania przy naszej wspólnej mobilizacji. Teren odpadów zielonych będzie monitorowany w sposób aktywny. O pomoc prosimy wszystkich działkowców, wystarczy podać godzinę pojawienia się ewentualnego intruza podrzucającego odpady czy też osoby nie segregującej ich. O naszym składzie odpadów zielonych także napiszemy więcej w późniejszym terminie.

     Wszystkie działania w zakresie prac ogrodowych, w najwyższym stopniu, uzależnione są jednak od rozwoju pandemii. To wirus i jego przewrotny charakter dyktuje scenariusze dla przyszłych zdarzeń.

              Życzymy tym samym wszystkim, działkowcom i nie działkowcom zdrowia oraz wytrwałości!

 

Projekt & Wykonanie - Mariusz Skwarczyński
Loading...